Výměna rádia a odhlučnění Fiat 500

Fiat 500 je dnes poměrně oblíbeným městským vozem, který zaujme hlavně svým designem. Jelikož se jedná o jednodušší automobil, odpovídá tomu také jeho výbava. A tak se může stát, že nejste spokojeni s jeho továrním rádiem. Nezoufejte, jelikož vám popíšeme, jak jednoduše vyměnit autorádio, stejně jako se podíváme také na to, jak Fiat 500 odhlučnit, abyste si mohli vychutnat během jízdy i dokonalý poslech.

Demontáž stávajícího autorádia

Pokud se díváte ve svém voze Fiat 500 na autorádio a říkáte si, že nemá žádné otvory, které by byly cestou k jednotlivým zámkům, tak se nemýlíte. Ty je totiž nutné nejprve najít. A kde konkrétně? Podívejte se na oblast pravého a levého kulatého ovládání. Zde je třeba odstranit knoflíky, díky čemuž se následně dostanete tam, kam potřebujete. Z čelního panelu odstraňte čtveřici neoznačených knoflíků.

Zastrčte speciální klíč

Speciální klíč na vyndání autorádia

Klíč je silnější drát, který má tvar písmene „U“. Pořídíte ho v prodejně    s autodoplňky. Příliš nedoporučujeme univerzální modely, ale skutečně variantu určenou pro model Fiat 500. Klíče se prodávají vždy v párech. Následně je zastrčíte do daných otvorů ve vašem autorádiu. Jakmile jsou na svém místě, uslyšíte klapnutí, což je signál, že je autorádio uvolněno. Nyní ho můžete pomalu vytahovat z montážního otvoru.

Výměna autorádia ve voze Fiat 500

Autorádio je vyjmuto a tak ho můžete odpojit. Pozor, ať vám kabely nezapadnou do montážního otvoru. Jakmile je rádio odpojené, můžete snadno napojit nové. Pokud se jedná o standardizované konektory, připojíte ho jednoduše. Pokud ne, je třeba objednat redukci, se kterou to bude také hračka. Nyní už zbývá jenom poslední krok. Zastrčení rádia zpět do otvoru, dokud neuslyšíte klapnutí zámků. V tu chvíli by mělo dokonale sedět, což můžete vyzkoušet. Následně už zbývá jenom poslední krok, a tím je test funkčnosti.

Odhlučnění vozu Fiat 500

Autorádio mátě vyměněno a tak je možné podívat se i na to, jak si dokonale užít hudbu ve vašem voze. Připomeňme, že jde spíše model do města a tak odhlučnění vozu realizované automobilkou je na poměrně bídné úrovni. To zjistíte jak při jízdě v hlučnějším městě, tak když vyrazíte na dálnici a motor budete točit do vyšších otáček. Kvalitní odhlučnění ale dokáže tento problém vyřešit.

A co tedy odhlučnit? My rozhodně doporučujeme kapotu a s ním související prostor, který je u nohou spolujezdce a také řidiče. Dále rozhodně neopomíjejte ani dveře, kam se hodí umístit kvalitní antivibrační materiál. Jako základ odhlučnění potom považujeme i to, že se zaměříte i na zavazadlový prostor tohoto vozu. I když není nijak velký, je dobré připomenout, že rizikovým místem být skutečně může a tak je dobré vrstvu kvalitního materiálu nalepit i zde.

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Návody se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.