Povinné ručení sjednané on-line ušetří čas i tisíce

Pokud máte automobil nebo motocykl se kterým jezdíte po veřejné komunikaci – to znamená silnici, nevyhnete se placení takzvaného povinného ručení. Povinné ručení je pojištění za škody, které způsobíte vaším vozidlem někomu dalšímu. Vztahuje se na škody vzniklé na majetku a zdraví, škody vzniklé poškozením, ztrátou nebo zničením věci. Také kompenzuje škody jako ušlý zisk, náklady na právní zastoupení, náklady na léčení zraněného a další vzniklé škody, které řidič způsobí.

Neztraťe se v nabídce, vybírejte pečlivě

V České republice je v současné době více než 10 pojišťoven, které nabízejí povinné ručení – přesně se nazývá „pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla“. Ceny i parametry se výrazně liší . Záleží na výši pojistného krytí a připojištění (živel, poškození čelního skla, asistenční služby a další). Některé z nich jsou pouze marketingovým tahem ke zvýšení pojistky, ale třeba pojištění čelního skla je skvělá věc, která se vyplatí. Určitě doporučujeme, vybírat nejen podle ceny, ale i vzít v potaz i další aspekty pojištění, které se v budoucnu můžou hodit.

Už jste se zkoušeli pojistit on-line?

Pro mnohé (hlavně starší) motoristy je sjednávání čehokoli po internetu noční můrou. Ale není se čeho bát, vše je navrženo pro maximální jednoduchost při objednávání. Nejen, že si ušetříte cestu do pojišťovny, ale i značnou částku z pojistky. Například portál Klikpojištění.cz uvádí, že při sjednání povinného ručení on-line v kubatuře 1000 – 1350 cm³ ušetříte průměrně 791,- Kč . To je částka, která stojí za zvážení. A pokud nejste fandové internetu, nevěšte hlavu. Za stejných podmínek je možné objednat pojištění i telefonicky na lince 810 200 211.

Co když si rozbijete svoje auto

Povinné ručení bohužel nekryje škodu na vlastním vozidle. Tyto škody řeší jiná pojistka, které se říká havarijní pojištění. Některé pojišťovny nabízejí výhodné balíčky povinného ručení a havarijní pojištění, které jsou levnější než každé pojištění zvlášť. Havarijní pojištění je zajímavé především pro majitele novějších, nebo starších, ale dražších vozidel z důvodu vysokých nákladů na případnou opravu . Vztahuje se totiž i na škody, které si způsobíte sami, může být ale i na odcizení, vandalismus a živelné katastrofy. Záleží na tom jakou variantu havarijního pojištění si vyberete. Jestliže si sjednáte havarijní pojištění on-line můžete ušetřit nemalou částku a čas, který strávíte na pojišťovně, takže tuto službu lze jednoznačně doporučit.

Komerční článek

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.