Dílenský jeřáb to zvedne za Vás

Dílenské jeřáby a zvedáky jsou běžnou výbavou většiny autoservisů. Díky klesajícím cenám si je pořizují i řadoví motoristé a kutilové, kteří si opravy svých vozů provádějí sami. Výměna spojky, převodovky nebo motoru je potom hračkou. Lidově se nazývá dílenský jeřáb  žirafa.

Dílenský jeřáb Sharks s nosností do 2t

Dílenský jeřáb Sharks patří k levným modelům

Bezpečnost především, aneb nehoda není náhoda

Zvedací hmotnost  malého domácího jeřábu se pohybuje od 0,2t  do 2t,  což pro potřeby většiny dostačuje. Větší dílny používají jeřáby o nosnosti 3 až 5t. (Na větší mostové jeřáby se potom specializují odborné firmy.) Vybrat si můžete  i  mobilní (pojízdný) , nebo sklopný jeřáb a vybavit ho řetězovým kladkostrojem. U dílenského jeřábu je důležitá stabilní konstrukce a kvalitní zpracování i materiál, proto bych se při výběru vyhnul těm nejlevnějším typům , zvlášt pokud budete jeřáb používat častěji. Opravy hydrauliky jsou u levnějších modelů na denním pořádku. Při použití dílenského jeřábu  je třeba dodržovat hlavně uvedenou nosnost, aby nedošlo k přetížení a nevratnému požkození ramene jeřábu. U pojízdných dílenských jeřábů je třeba důležité aby plocha byla dostatečně rovná a nedošlo k převrácení.

Jeřáby koupíte i v e-shopu

Cena nejlevnějších dílenských jeřábů začíná na částce 5-ti tisíc korun. Vybírat z e-shopů můžete ve vyhledávači Zbozi.cz. Bohužel nikde jsem nenašel žádné rezence, které by jeřáby hodnotily. Pokud o nějaké recenzi budete vědět napište mi ji do komentářů. Díky!

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Vybavení dílny se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Dílenský jeřáb to zvedne za Vás

Komentáře nejsou povoleny.