BODY KIT – UDĚLEJTE Z VAŠEHO AUTA JEDINEČNOU OSOBNOST

Možná už jste se někdy setkali s pojmem body kit a nevěděli jste přesně co to znamená. Body kit je designově upravená sada exteriérových dílů, která se skládá s předního a zadního nárazníku, spoileru a bočních prahů. Někdy se do bodykitu počítají i úpravy laku a samolepky, vytažení bočních blatníků,  nádechy, litá kola, koncovky výfuku a další autodoplňky.

Výrazný design a vyšší bezpečnost

Tyhle úpravy nejsou pouze designovou záležitostí, která má za úkol odlišit auto z továrny. Úpravy na předním nárazníku, pomáhají k lepšímu chlazení brzd a  motoru a zároveň pomáhají zvýšit přítlačnou sílu na přední nápravu  pro lepší jízdní vlastnosti ve vyšších rychlostech. Spoiler zase slouží ke zvýšení přítlaku na zadní nápravu a vylepšení obtékání vzduchu.

Laminát i ultralehká karbonová vlákna

Body kity se v současnosti vyrábí ze třech materiálů.  Nejlevnějšího laminátu,  polyuretanu

Body kit pro Porsche 997

Body kity pro luxusní vozy se vyrábějí z uhlíkových vláken. Foto zdroj: http://mishadesigns.com/

který je oblíbený pro svoji flexibilitu a větší odolnost proti poškození a u luxusních značek se můžeme setkat s karbonovými vlákny, která jsou lehká a pevná, ale také velmi drahá.

Je z čeho vybírat

V minulosti se na výrobu body kitů specializovali malé firmy a dílničky. Díky rostoucí poptávce po tuningu vozidel se na výrobu  vrhli i výrobci samotných vozidel, takže si můžete pořídit originální body kit přímo z tovární výroby. V současné době je tedy z čeho vybírat.

Pokud jste se rozhodli body kit si pořídit doporučujeme návštěvu e-shopu Spoiler-tuning.cz.  Zde si můžete vybrat z široké nabídky a svůj automobil vybavit  dalším motoristickým sortimentem.

Komerční článek.

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Tuning se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.