Alu kola Vám šetří peníze, ale kupujeme je hlavně kvůli vzhledu

To, že kola dělají auto, ví každý motorista a o hliníkových kolech to platí dvojnásob. Zkrátka alu kola si kupujeme proto, aby náš motorizovaný miláček vypadal k světu a měl sportovní nádech.

Když se zamyslíme, proč vlastně sportovní vozy používají litá kola dojdeme k jejich hlavním výhodám. Jedním z hlavních výhod je jejich lepší chlazení a odvod tepla z brdových kotoučů díky lepší tepelné vodivosti hliníku a lepšímu proudění vzduchu. Hlavním přínosem v běžném provozu je tedy větší bezpečnost a delší životnost brzdových kotoučů, což u některých vozů může být zásadní argument pro koupi.
Další výhodou je nižší hmotnost hliníkových kol (i když rozdíl oproti plechových diskům není nijak zásadní a menších poloměrů může být i vyšší) a zároveň vyšší tuhost disku.

Menší hmotnost přináší hned dvě výhody. Snížení momentu setrvačnost, což se projeví při akcelaraci nebo brždění a redukci neodpružených hmot čímž se zlepší reakce podvozku.

Úspora pohonných hmot v kombinaci s vhodnými pneumatikami je přibližně 10 – 15%.

Co říci závěrem? Pokud se rozhodne ke koupi alu kol doporučujeme koupi nových disků . Vždyť při dnešních cenách lze koupit alu kola pod 6 tisíc korun s dvouletou zárukou, čímž se vyhnete případným reklamacím bazarových disků.

Alu kola Replica GTO

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Alu kola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.